Vieglā un vienkāršā valoda

''Vieglā un vienkāršā valoda komunikācijas efektivitātes paaugstināšanai mācību procesā un ikdienā'' 10 stundu apjomā.

• Šo kursu Jums būs iespēja noskatīties jebkurā sev ērtā laikā mūsu mācību vidē! Kurss Jums paliks pieejams uz laiku, kamēr tas tiek piedāvāts mūsu kursu piedāvājumā, taču testi būs pieejami 1 (vienu) mēnesi. Lai saņemtu apliecību ir jāizpilda visi testi un jāsaņem atzīme, kas ir ne mazāka, kā 4 (10 baļļu skalā).

Programma paredzēta vispārizglītojošo skolu pedagogiem, lai papildinātu gan teorētiskās, gan praktiskās  zināšanas par vieglās un vienkāršās valodas lietošanu mācību procesā un ikdienā. Ikvienam skolēnam ir jāspēj iegūt izglītību iekļaujošā mācību vidē ar atbilstošu pieeju uztveres spējām. Lai skolēni veiksmīgāk spētu iekļauties mācību procesā, nepieciešams saprotams mācību process. Vieglā un/vai vienkāršā valoda ir viens no informācijas pieejamības nodrošināšanas veidiem.

Programmā iekļautās tēmas:

• Valodas nozīme iekļaujošajā izglītībā. Vieglā valoda kā iekļaušanas instruments;

• Vienkāršotas valodas izmantošana mācību procesā;
  • Tekstveide vienkāršotā valodā.

Kursa cena: 30 EUR par vienu dalībnieku (piesakot vismaz 10 dalībniekus, tiek piemērota 15% atlaide)

• Programmā ir 3 lekcijas (skatīt tēmu sarakstu), pēc katras lekcijas ir 10 jautājumu tests ar 3 atbilžu variantiem, pēc visu testu sekmīgas izpildes (vismaz 4 pareizas atbildes) uz e-pastu tiks nosūtīta apliecība ar drošu elektronisko parakstu!

Programmu īsteno pieaugušo neformālās izglītības iestāde ''Panākumu Universs'' un tā ir saskaņota ar pašvaldību 27.03.2024., Nr. RIMCK-24-073.

Kursu vada: izglītības maģistrs, atbalsta koordinators iekļaujošā izglītībā un speciālais pedagogs, Aija Rusaika un Dr.paed., Ieva Sproģe - tulce, mediatore (ģimenes, skolas/jauniešu konflikti, ģimenes uzņēmumu konflikti, kaimiņu konflikti, starpkultūru konflikti), strādājusi vairāk kā 20 gadus par LU docenti.