Sociāli emocionālā mācīšanās pirmsskolā un skolā

''Sociāli emocionālā mācīšanās (SEM) pirmsskolā un skolā'' 8 stundu apjomā.

• Šo kursu Jums būs iespēja noskatīties jebkurā sev ērtā laikā mūsu mācību vidē! Kurss Jums paliks pieejams uz laiku, kamēr tas tiek piedāvāts mūsu kursu piedāvājumā, taču testi būs pieejami 1 (vienu) mēnesi. Lai saņemtu apliecību ir jāizpilda visi testi un jāsaņem atzīme, kas ir ne mazāka, kā 4 (10 baļļu skalā).

Pedagogam ir svarīgi gūt ieskatu SEM stundu plānošanā, sociālo problēmu risināšanā pirmsskolas un sākumskolas grupās, sniedzot bērniem risinājumus un izpratni par savu emociju pašregulāciju, sevis un citu izpratni, pozitivu sadarbību grupā. Programma sniedz padziļinātu izpratni pedagogiem par sociāli emocionālās kompetences attīstības iespējām grupā, izmantojot praktiskas metodes, tai skaitā rotaļas un spēles, kā arī SEM  nodarbību didaktiskos paņēmienus un stundu paraugus. Programmas dalībnieku iegūtās prasmes un zināšanas veicinās pedagogu izptani par to, kā attīstīt dažādu posmu bērniem emocionālo pašregulāciju, sevis izpratni, citu izpratni, pozitīvu komunikāciju, atbildīgu lēmuma pieņemšanu.

• Kas ir sociāli emocionālā mācīšanas? Vēsture un pētījumi.
  • Emocijas, prāta un uzvedības neirobioloģiskā  un psiholoģiskā daba, praktiski piemēri.
  • SEM nodarbības izveide konkrēta vecumposma, SEM kompetences, mērķa un atgriezeniskās saites kontekstā.
  • Mobings kontekstā ar bērnu uzvedības grūtībām, jēdziens, pazīmes, prevencija un akūto situāciju risināšana grupā.

• Programmā ir 4 lekcijas (skatīt tēmu sarakstu), pēc katras lekcijas ir 10 jautājumu tests ar 3 atbilžu variantiem, pēc visu testu sekmīgas izpildes (vismaz 4 pareizas atbildes) uz e-pastu tiks nosūtīta apliecība ar drošu elektronisko parakstu!

Programmu īsteno pieaugušo neformālās izglītības iestāde ''Panākumu Universs'' un tā ir saskaņota ar pašvaldību 29.11.2023., Nr. RIMCK-23-47-nd

Kursu vada: psiholoģijas doktore (Dr.psych.) un pozitīvās psiholoģijas virziena attīstītāja Latvijā, Guna Svence.