Vienkāršruna bērnu un jauniešu vidē.

''Vienkāršruna bērnu un jauniešu vidē. Pedagoģiskais darbs un korekcijas iespējas audzināšanas procesos'' 6 stundu apjomā.

• Jebkurā sev ērtā laikā mūsu mācību vidē! Kurss Jums paliks pieejams uz laiku, kamēr tas tiek piedāvāts mūsu kursu piedāvājumā, taču testi būs pieejami 1 (vienu) mēnesi. Lai saņemtu apliecību ir jāizpilda visi testi un jāsaņem atzīme, kas ir ne mazāka, kā 4 (10 baļļu skalā).

Programma sniedz padziļinātu izpratni pedagogiem par lamuvārdu izcelšanos un lietošanas iemesliem, skolēnu un jauniešu valodas īpatnībām un lietošanu atbilstoši vecumposmam, kā arī programma sniedz ieskatu skolēnu un jauniešu valodas korekcijas iespējās.

• Lamuvārdu izcelšanās un lietošanas iemesli;
  • Skolēnu un jauniešu valodas īpatnības un lietošana atbilstoši vecumposmam;
  • Skolēnu un jauniešu valodas korekcijas iespējas.

Jūs uzzināsiet:

Kas ir vienkāršrunas vārdu eksistences pamats un nepieciešamība, vienkāršruna – viens no valodas variantiem, vienkāršruna un tās vēsturiskās tradīcijas. Valodas situācijas raksturojums, kas ir vārdu izvēles cēloņi un iemesli. Kā arī, rupjību lietošanas iespējamā novēršana, lamuvārdu izcelsmes skaidrojums un to izmantošana un, kāda ir pedagogu un vecāku attieksme. Tāpat, tiks sniegti piemēri darbam ar materiāliem un pastāstīts par valodnieciski patriotisko audzināšanu un lasītprasmes ieraduma attīstīšanu un nozīmi.

Informācijai - kursā tiek izmantoti lamu vārdi izglītojošos nolūkos!

• Programmā ir 3 lekcijas (skatīt tēmu sarakstu), pēc katras lekcijas ir 10 jautājumu tests ar 3 atbilžu variantiem katram jautājumam, pēc visu testu sekmīgas izpildes (vismaz 4 pareizas atbildes) uz e-pastu tiks nosūtīta apliecība ar drošu elektronisko parakstu!

Programmu īsteno pieaugušo neformālās izglītības iestāde ''Panākumu Universs'' un tā ir saskaņota ar pašvaldību 29.11.2023., Nr. RIMCK-23-49-nd.

Kursu vada: Skolotāja, rakstniece un valodniece Māra Ozola