26.SEPTEMBRA LEKCIJA

Ziemeļvalstu ģimnāzijas 11. A klases skolniece un Panākumu Universitātes dalībniece Megija Švekle

Visam pienāk pirmā reize, pirmais atspēriena solis no kā jauna un nekad nebijuša. Arī es šogad spēru pirmo soli Panākumu universitātē. Pasākums norisinās jau zināmu laiku, kā arī jau iepriekš biju dzirdējusi paziņu atsauksmes par notiekošo, tādēļ šogad arī pati tvēru šo iespēju.

Pirmajā lekcijā mūs iedvesmoja 4 atraktīvas personības. Galvenā tēma bija par personības ideāliem un vērtībām, ko katram no lektoriem veiksmīgi izdevās nodot mums, Panākumu Universitātes dalībniekiem:
• Panākumu Universitātes izveidotāja un Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātāja Ilze Kalniņa – Dauga, kas motivēja mūs raudzīties augstāk un tālāk, bet, apzinoties savas patiesās vērtības un spējas, neizvērtēt sevi par augstu;
• Turības attīstības direktore Marta Kive, kas ar svarīgiem piemēriem pastāstīja, kāpēc studēt, un iepazīstināja ar patieso studentu dzīvi, kas noteikti interesē katram skolēnam;
• Interneta bibliotēkas Atlants.lv un biļešu servisa Bezrindas.lv izveidotājs, politiķis Gatis Sprūds vairāk iepazīstināja ar uzņēmējdarbības norisēm, interneta vietnes veidošanu. Varēja manīt, ka auditorijā esošie puiši, kas, domājams, ir ieinteresēti programmēšanās lietās, dikti klausījās.
• Latviešu reperis, producents Arstarulsmirus jeb Gustavs Butelis, kas katru no mums ieveda dziļā pārdomu jūrā, aizdomājoties par vissvarīgākajām vērtībam, pašdisciplīnu, sevis izprašanu un pilnveidošanu. Deva jauniešīem padomus, atbldēja uz jautājumiem, kā arī, pēc kādas meitenes lūguma, norunāja pāris savas dzejas rindas no dziesmas.

Manuprāt, visgaidītākā, protams, bija Arstarulsmirus lekcija, kas spēja katru no mums aizraut ar savu interesanto un paplašināto uztveri pret apkārt notiekošo, taču arī pārējo personību stāstītais jauniešus aizrāva. Spilgti atmiņā palicis Ilzes Kalniņas – Daugas teiktais, ka ir jāizmanto sava aizrautība, jāuzdrīkstās rīkoties. Šis bija ļoti vērtīgs sākums, kas jauniešus iesildīja, jo, dodoties prom no Turības, katrs sevī izjuta lielu piepildījumu, kas noteikti mūs piemeklēs pēc katras PU nodarbības. Neaizmirsti - ‘’Grūti mācībās, viegli kaujā!’’


Krista Otaņķe, Nīcas vidusskola

Nu ko, svētku runas norunātas un Panākumu universitātes 10 gadu jubilejas 1. lekcija var sākties!
Aktīvā un vienmēr pozitīvā Ilze Kalniņa (PU dibinātāja), jau no paša sākuma lika jauniešiem izkustēties. Lektore iepazīstināja ar savām vērtībām, uzsverot darbu. Ilze aicināja jauniešus pieņemt jebkādus darba piedāvājumus. Galvenais ir dibināt kontaktus un darīt darbu izcili. TAD tevi pamanīs. Lektore iesaka darbu uztvert nevis kā slogu, bet gan veidu, kā pierādīt sevi jaunā kvalitātē.
Savukārt ar humora piesitiena pilno lekciju par diploma, augstākās izglītības nozīmīgumu novadīja Marta Kive (Turības attīstības direktore). Galvenā atziņa bija ‘’Nav būtiski KUR mācīties, BŪTISKI – ko no tā var paņemt, jo tāpat lērums cilvēku strādā citā profesijā pēc augstskolas. Ko dod diploms? Priekšroku darba intervijā, lai būtu līmenī, mācīšanās prasmi, kontaktus un, protams, neaizmirstamo studentu dzīvi.
Reklāmas pauzi par savu izveidoto mājaslapu atlants.lv, bezrindas.lv ieviesa Gatis Sprūds. Lektors aicināja jauniešus nopelnīt, iesniedzot savus rakstītos darbus, tādā veidā palīdzot citiem. Kā arī pauda, ka mācīties no citu kļudām ir lētāk un visas problēmas vienmēr var atrisināt.
Atklātais Mūzikas producents un reperis ARSTARULSMIRUS ieteica vērtīgus ieteikumus jauniešiem no savas pieredzes, proti, ja ir sakrājušās emocijas, negācijas, tās ir jāizliek, piemēram, sportā, mūzikā vai dienasgrāmatā. Sevi ir jāizprot, jāanalizē, jūtas nedrīkst apspiest. Vēl lektors lika aizdomāties par to, ka mēs bieži jaucam nogurumu ar slinkumu, tādā veidā sevi žēlojot. Sevi ir jādisciplinē.


Daniela Brenča, JŪRMALAS PILSĒTAS MEŽMALAS VIDUSSKOLA, 12. KLASE

Šonedēļ piedalījos "Panākumu Universitāte" pirmajā lekcijā. Beidzot! Jo sagaidīju visu to, ko biju iecerējusi. Katra lektora stāsti bija tiešām vērtīgi un interesanti, bet atmosfēra-mājīga. Lai visu neaizmirstu atzīmēju sev svarīgo.

Ļoti patīka Ilzes Kalniņas- Daugas, izglītības programmas veidotājas prezentācija, es piekrītu katram viņas teikumam. Bet tiešām, ar pļāpāšanu un runāšanu neko nesasniegsiet, panākuma labā jākustās, jāaiziet līdz galām, un galvenais- nepakļauties noteikumiem, domājiet tos paši, tātad jādomā ārpus rāmja. Bet Martas Kives un Gata Sprūda stāsti iedvesmoja mani uz tālākiem mērķiem, panākumiem-"Nevis tikai domā par panākumiem, bet sāc tos īstenot". Tātad no lekcijām es iemācījos ne tikai kādiem jābūt personības ideāliem un pareizām cilvēka vērtībam, bet arī, kas ir panākumi, kā tos īstenot un kāpēc izglītība ir tik svarīga. Kā pateica Marta Kive, "Izglītība ļauj mums būt vienā līmenī ar cilvēkiem un drošības spilveni, jā kaut kas notiks, piemēram, traumas". Galvenais, lai tev būtu aizrautība, tad būsi nr.1 tajā, ko tu dari! Paldies par iespēju pilnveidoties un kļūt labākai!


Elizabete Vilsone, Druvas vidusskola, 11.klase

Pirmā lektore Ilze Kalniņa Dauga man atstāja ļoti labu iespaidu uz turpmāk notiekošo pasākumu, jo lekcija bija ļoti interesanta. Ilze pastāstīja par saviem sasniegumiem, kā viņa nonāca līdz lēmumam dibināt PU un citus interesantus faktus no savas dzīves. Lektore pārliecinoši pastāstīja, kādēļ izglītībai ir milzīga nozīme, apliecinot to ar dažādām dzīves situācijām no savas dzīves, kur diploms viņas dzīvē ir noderējis tālākiem mērķiem, piemēram bez izglītības pedagoģijā viņa nevarētu dibināt pirmo tālmācības vidusskolu Latvijā! Galvenās atziņas, ko es ieguvu no lektores ir, ka Tu pats esi tas, kas veido savu dzīvi, galvenais ir aktīvi darboties un izmantot visas dzīves sniegtās iespējas, jo labāk ir nožēlot izdarīto, nekā neizdarīto!

Otrās lektores Martas Kives lekcija man likās mazliet garlaicīgāka un vairāk augstskolas Turība reklamēšana, taču, Marta nosauca arī dažādus man nezināmas pozitīvās lietas, kādēļ ir vērts studēt, kā piemēram pastāstīja vairāk par studentu dzīvi, kas tajā amizants notiek. Domāju, ka Martas lekcija noteikti pārliecināja tos jauniešus, kas šaubās vai pēc vidusskolas beigšanas doties uz augstskolu. Marta arī lieliski pastāstīja par pozitīvo ‘’Turībā’’. Atziņa, ko es ieguvu pēc lekcijas ir, ka nav labas vai sliktas augstkolas, viss ir atkarīgs no tā ar kādu entuziasmu Tu mācies un, ka galvenais ir nebaidīties no grūtībām!

Atlants.lv un Bezrindas.lv mājas lapu dibinātājs Gatis sprūdis ļoti interesanti pastāstīja par to, cik daudz viņš ir ieguldījis, lai šīs divas mājaslapas pastāvētu un sāktu darboties kā pelnošs bizness. Bija interesanti uzzināt ar kādu mērķi viņš sāka ar šo nodarboties, kādas kļūdas viņš pieļāva. Bija interesanti redzēt, cik liels, spēcīgs komandas darbs, liela komanda stāv aiz šīm divām mājas lapām. Galvenās atziņas, kuras es ieguvu pēc lekcijas ir;
• Sāc darīt šodien!
• Komandā ir milzīgs spēks
• Visām problēmām ir risinājums

Arstarulsmirusa lekcija veidojās kā dialogs ar auditoriju un viņu. Šī bija lieliska iespēja pavaicāt nezināmo, kā piemēram – kā viņš nonāca līdz repam, kadēļ pārmainīja savu vārdu u.c. Pēc lekcijas es sapratu, ka viss, kas notiek, notiek uz labu, piemēram, Arstarulsmirusa vecāki šķīrās un tā dēļ viņš sāka pievērsties repam.

Kopumā no lekcijām es sapratu, ka nekas nenāk viegli un visā, kas pastāv aiz tā stāv milzīgs ieguldītais darbs un liela komanda. Galvenais ir nebaidīties no grūtībām un darīt!


Emīlija Jurča, Rēzeknes 5.vidusskolas 11.klase

Pirmā “Panākumu Universitāte” lekcija ir jau garām, tāpēc vēlos dalīties ar saviem iespaidiem par šīm jaukajām 5 stundām, ko pavadīju Turības sienās.
Pirmais lektors, kas veiksmīgi aizsāka šo dienu, bija “Panākumu Universitāte” izveidotāja Ilze Kalniņa-Dauga. Šī uzstāšanās bija arī tā, kura visvairāk palika atmiņā. “Es nevēlos pakļauties noteikumiem, es veidoju tos pati,” sacīja lektore. Viņas dzīves vērtības, neatlaidība un mērķtiecība atstāja patīkamu iespaidu, kā arī spēja motivēt mani uz darbu un īsteniem panākumiem.
Nākamā lektore bija Biznesa augstskolas Turība attīstības direktore Marta Kive. Šo uzstāšanos es noteikti varu nosaukt par lietderīgu un aktuālu tieši man. Lekcijas gaitā lektore stāstīja par augstāko izglītību un kāpēc tā ir svarīga katra cilvēka dzīvē. Aizskartas tika arī dažādas citas ar personību saistītas tēmas. Martas Kives teiktais: “Grūti mācībās, viegli darbā!”, lika pamatīgi aizdomāties arī man par augstākās izglītības iestādes izvēli.
Atgriežoties no pusdienu pārtraukuma, mūs sagaidīja jau nākamais lektors-Bezrindas.lv un Atlants.lv vadītājs un izveidotājs Gatis Sprūds. Lekcijas gaitā tika apspriesta gan lektora personība un sasniegumi, gan arī viņa iepriekš minēto mājaslapu lietderība un attīstība. Beigās lektors dalījās arī ar 5 svarīgiem ieteikumiem jauniešiem, kuri tika saglabāti arī manā piezīmju blociņā.
Un beidza šo dienu lektors, kura vārds ir tik tiešām grūti izrunājams-Arstarulsmirus Arsujumfus Tarus. Šo lekciju es varu nosaukt par visneparastāko un jautrāko, kas ir bijis visas dienas garumā. Sākās viss ar atbildēm uz dalībnieku jautājumiem un stāstiem no lektora dzīves, bet beidzās ar veiksmīgu muzikālo uzstāšanos, kas spēja uzlabot noskaņojumu visiem zālē esošajiem cilvēkiem.
Esmu ļoti pateicīga “Panākumu Universitāte”, ka palīdzēja tik ļoti lietderīgi pavadīt savu laiku un iegūt iedvesmu no pozitīvajiem lektoriem.

 

Estere Vīksne, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, 11.3 klase

Panākumu Universitātes pirmā diena ir noslēgusies.
Ilze Kalniņa – Dauga, Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātāja un jauniešu programmas “Panākumu Universitāte” izveidotāja, pirmā uzstājās ar iedvesmojošu lekciju un ieskatu viņas personīgajā dzīvē. Viņas lielākās dzīves vērtības ir veselība, laba izglītība, ģimene un darbs. Tās ir vērtības, kāpēc vispār ir vērts dzīvot. Ilzei izdevās pārliecināt, ka bez darba nav nekas, ir tikai sapņi. Mums pašiem ir jārīkojas, lai to sasniegtu un jāizmanto visas dzīves iespējas, jo bieži vien tās ir tikai vienu reizi dzīvē. Ir jārīkojas tagad, nevis pēc nedēļas vai pēc mēneša un ir jāveic tāds darbs, kas sagādā laimi, nevis nogurumu, jo tad patiešām dari to, kas tev tik ļoti patīk. Tikai tu pats vari noteikt savu dzīves scenāriju. Celies un dari! Visa pamatā ir kustība, kas vairāk darīs, uzvarēs! Ilze uzskata, ka vislabākā atpūta ir cita darba maiņa. Viņa to ir sev atklājusi un izmanto savā labā dzīves pilnveidošanai. Ilze iedvesmo nebaidīties, bet gan riskēt un uzdrīkstēties. Iziešana no komforta zonas ir jauna pieredze, tāpēc ir nepieciešams paskatīties arī no cita skatpunkta. Secinājums: Ilze ļoti motivēja nepadoties un turpināt ar 100% atdevi darboties sava mērķa sasniegšanai un vienmēr augt un attīstīties.

Pēc Ilzes lekcijas sekoja “Biznesa augstskolas Turība” attīstības direktore Marta Kive. Viņa iepazīstināja jauniešus ar nepieciešamību studēt, kā to maksimāli izmantot savā labā un izbaudīt, kā arī dalījās ar dzīves pieredzē iegūto. Latvijā lielākoties darba tirgū ir nepieciešams iegūtais diploms, tāpēc tam ir liela nozīme. Protams, neiztikt bez zināšanām. Marta uzskata, ka nav labas vai sliktas skolas/universitātes. Viss ir atkarīgs no cilvēka, kā viņš to izmanto, ko no tās paņem. Nav svarīgs reitings, svarīgs ir tas, kāds esi tu. Tikai tu pats vari izmantot visu maksimālo un paņemt visu, ko tev dod. Marta iesaka studiju laiku jauniešiem izbaudīt, jo tas ir tikai vienreiz dzīvē. Viņas dzīve ir pierādījusi to, ka izejot caur grūtībām būsi labāks, tāpēc vajadzīgs izvēlēties sarežģītākos/grūtākos ceļus. Nav jābaidās no grūtībām, tās nāks par labu. Kas sāp, tas attīstās. Marta iedeva ļoti vērtīgu domu graudu. Grūti mācībās, viegli kaujā! Šis teiciens atspoguļoja viņas lekcija galveno domu un tas ļoti iedvesmo nebaidīties no grūtākiem ceļiem.

Kad tika aizvadīta stundas pauze un atjaunoti spēki lekcijām, tad nākamais vieslektors uzstājās bezrindas.lv un atlants.lv izveidotājs un dibinātājs Gatis Sprūds. Ar aizraujošu stāstu viņš atklāja, kāds bija viņa ceļš līdz panākumiem. Jau lekcijas sākumā viņš dalījās ar vērtīgu padomu. “Nevis tikai domā par panākumiem, sāc tos īstenot!” Tieši pēc šāda principa viņš izveidoja atlants.lv un bezrindas.lv. Bija interesanti noskaidrot, kā šīs abas vietnes ir izveidotas un cik milzīgs darbs tika ieguldīts. Lai šīs abas vietnes sekmīgi darbotos, viņam bija nepieciešams visu izdarīt līdz pat mazākajām niansēm, taču tai pašā laikā saglabājot vienkāršību. Lekcijas noslēguma Gatis deva vairākus padomus jauniešiem, kā, piemēram, “Sāc šodien!”,” Visām problēmām ir risinājumi!”, “Mācīties no citu kļūdām ir daudz lētāk!”, “Pat visvājākā komanda uzvarēs labāko spēlētāju!”. Šīs atziņas noteikti ir paliekošas atmiņā un iedvesmojošas, kā arī tās pastāsta par Gata galveno dzīves vērtību/ideju.

Mūziķis, producents un personības izaugsmes treneris Arstarulsmirus uzstājās kā noslēdzošais vieslektors. Viņš centās lekciju vadīt vairāk kā diskusiju ar publiku, kas diezgan labi arī izdevās. Mūziķis atzīst, ka dažreiz dzīvē ir jādara arī tas, ko negribas. Ir nepieciešama pašdisciplīna. Producents uzsver, ka ir jāsaplāno sava dzīve tā, lai neizdegtu pārslodzes dēļ. Tā ir diezgan aktuāla problēma mūsdienās, jo cilvēki bieži vien nespēj atšķirt nogurumu, kad tas veidojas pārslodzes dēļ vai tas ir dabisks, patīkams nogurums. Izaugsmes treneris atzīst, ka iepriekš domājis, ka dzīvot pēc grafika nekad nevēlētos, taču tagad bez tā viņa dzīve nav iedomājama. Mūziķis ari deva nelielu priekšnesumu pēc publikas vēlmes. Priekšnesums bija patīkams un tas iedeva papildus smaidus klātesošajiem. Producents iesaka visiem rakstīt dienasgrāmatas, jo tā var vairāk sevi atklāt un iepazīt, kā arī atbildēt sev uz uzdotajiem jautājumiem. Mūziķis ir atradis veidus, kas palīdz attīstīties dienas, nedēļas un pusgada ietvaros un to arī iesaka publikai. Kopumā mūziķis atklāja daudzus savus dzīves atklājumus, kas katram individuāli var palīdzēt kā padoms tālākai attīstībai.


Lelde Elīna Pitkueviča, Pļaviņu novada ģimnāzija, 11.klase

26.septembrī Biznesa augstskolas ,,Turība’’ telpās norisinājās pirmā „Panākumu Universitātes” lekcija. Tā kopā pulcēja vairākus simtus jauniešus no visas Latvijas, kas tāpat kā es, ar aizrautību, interesi un izpratni klausijās viedajos lektoru vārdos.
,,10 gadi ir maz vai daudz? ”, saņēmām pirmo dienas jautājumu no Biznesa augstskolas Turība rektora Alda Baumaņa. Daudz vai maz, bet tieši tik ilgi jau darbojas ,,Panākumu Universitāte’’, kuras pirmo lekciju, pie tam pirmoreiz, vadīja tās dibinātāja, Ilze Kalniņa-Dauga. Viņa ir paraugs jebkurai jaunai meitenei un, jā, arī puišiem, kā ar pareizo domāšanu ieiet biznesa pasaulē. Patika viņas sabalansētais skatījums uz vērtībām, kur vienlīdz ar mīlestību jāizturas, kā pret ģimeni, tā darbu un izglītību. I. Kalniņa-Dauga aicināja nebaidīties būt savas dzīves uzņēmējam, uzsvēra to, un vēlāk šim viedoklim pievienojās pārejie dienas lektori, ka: ,, Jo vairāk mēs dosim , jo vairāk saņemsim pretī, jo vairāk ieguldīsim spēku kādā darbā, jo lielāki rezultāti tam būs.’’ Jā, kā teica Turības attīstības direktore Marta Kive, būs negulētas naktis, izsmeltības sajūta, taču tas tikai apliecinātu mūžsenā teiciena ,, Smagi mācībās, viegli kaujā.’’ patiesumu.
M. Kive vienlaikus aizskāra mūsdienām aktuālu tematu-augstāko izglītību. Tā ir nepamatoti noniecināta atsevišķu influenceru, 'yūtūberu' un bagātnieku vidū, taču jāatceras to, ka izglītība vienmēr bija, ir un būs prasība- rādītājs tavām zināšanām.
No tiem 30%, ko atcerēšos pēc šīs lekcijas noteikti paliks arī uzņēmēja Gata Sprūda un pašizaugsmes trennera Arstarulsmira ieteikums katram jaunietim: ,,Iemācīties mācīties.’’ Mācīties par sevi, savām vēlmēm, un tikai pēc tam par citiem. ,,Jo labāk mēs sevi pazīstam, jo labāk plānojam darbības.’’ Un nav labāka laika to darīt par šodienu.