15.OKTOBRA LEKCIJA

Dinija Pūpola, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12.b klase

15. oktobrī Biznesa augstskolā Turība bija kārtējā “Panākumu universitāte” lekcija. Šīs lekcijas temats bija - “Personības pašpilnveide un attīstību veicinošie faktori”.

Izaugsmes trenere un eksperte mērķu noteikšanā Daina Einberga lekcijā iepazīstināja ar veiksmes formulu - Veiksme = Laime + Veselība + Bagātība (gan finansiālā, gan garīgā). Lekcijas laikā stāstīja arī par laika plānošanu, kas ir būtisks aspekts, ja vēlies būt veiksmīgs, kā arī par laiku, kas mums ir atvēlēts ikkatram. Katram no mums dienā ir atvēlētas 24 stundas. Pilnīgi katram. Mēs katrs veidojam savu ikdienu, kas savukārt veido mūsu nākotni. Tādēļ būsim atbildīgi par mums atvēlēto laiku un neinvestēsim to nelietderīgi! “Laiks ir dāvana no augšas, “ teic lektore. Cilvēki, kam ir gadījušās dzīvē traģiskas situācijas, spēj vairāk novērtēt savu laiku. Tie saprot, cik gan ātri to tev var atņemt. Daina Einberga klāstīja arī par pašas veikto pētījumu kādam uzņēmumam. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, cik tiek nedēļas laikā teikts- “ izniekotas” stundas. Rezultāts bija pārsteidzošs, izrādījās, ka kopumā bija 38-52 izniekotas stundas. Tikai padomājiet, cik tās stundas būtu bijušas noderīgas, ja tās tomēr būtu izmantotas produktīvi. Tika runāts arī par mērķiem. Ļoti bieži cilvēki sev nenosaka sev mērķus, bet izpilda sabiedrības noteikto. Lektore iepazīstināja ar 8 dzīves jomām (ģimene, veselība, brīvais laiks, sabiedrība, finanses, profesionālā izaugsme, pašattīstība, garīgums), kurās nepieciešams ieviest konkrētus mērķus ar konkrētu termiņu, jo, ja nebūs termiņa, nebūs atbildības, lai sāktu ko darīt. Noteikts termiņš uzliek cilvēkam atbildību, kas virza tuvāk mērķa īstenošanai . Kas savukārt Jūs virza uz veiksmīgāku un pozitīvām pārmaiņām bagātu nākotni. Lekcijas beigās tika uzdoti jautājumi -“ Kādēļ es dzīvoju? Ko es vēlētos pēc sevis atstāt? Es domāju, ka mums ikkatram būtu lietderīgi kādā klusākā brīdī apdomāt šos jautājumus un uz tiem atbildēt, jo tie var būt ka liels atspēriena tavu mērķu veidošanā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs, 13. Saeimas deputāts un “Attīstībai / Par!” frakcijas vadītāja vietnieks Artūrs Toms Plešs uzskata, ka smags darbs ir neizbēgams, ja vēlies gūt panākumus. Deputāts uzskata, ka karjeras izaugsmei vajadzīgi trīs principi: 1. motivācija, 2. smags darbs, 3. neizvairīšanās no problēmām. Katru dienu mēs risinām problēmas vai tās lielas, vai mazas nav būtiski, bet to risināšanai ir jāvelta laiks. Par problēmām runājot, Artūrs Toms Plešs sniedz mums slavenā ASV blogera Marka Mensona citātu: “ Karjeras būtība ir nevis tiekties pēc labsajūtas, bet izvēlēties problēmas, jo, tās atrisinot, tu jutīsi gandarījumu”. Lektors uzsver galveno - vajag darīt, kļūdīties, paplašināt savu redzes loku un vajag sevi lauzt un kāpt ārā no komforta zonas, lai arī labāk izprastu pats sevi. Artūrs Plešs smej: “ Pamēģini nomazgāt vienu šķīvi, attapsies ar izmazgātu izlietni; uzraksti pirmo teikumu esejai, attapsies ar četru lappušu garu darbu.” Tāpēc mācāmies vienkārši darīt, darīt un vēlreiz darīt, jo vairāk sāksi darīt, jo vairāk spēsi izdarīt.

Kā trešais un pēdējais ar savu lekciju uzstājās šefpavārs, restorāna “36.līnija” īpašnieks Lauris Aleksejevs. Tika vēstīts viņa interesantais dzīves stāsts - kā no topošā mūziķa kļuva par šefpavāru. Viss sākās ar viena eksāmena nenolikšanu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Taču šajā laikā Lauris iemācījies disciplīnu, komandas garu un mērķtiecību, kas norūda personību. Pēc tam sāka mācīties Pumpuru skolā un 15 gadu vecumā ar draugu izdomāja mācīties par pavāru. Pa vidu vēl bija neveiksmīgs jūrskolas mēģinājums, un tā ar pirmo un otro pavārskolas praksi saprata, ka ir ļoti interesanti. Pēc skolas strādāja gan restorānā “Vincents”, gan “ Vērdiņš”, gan pusgadu uz rēderējas maršrutā Rīga - Stokholma. Bija arī posms, kad Lauris Aleksejevs strādāja ceptuvē, kur bijis jāceļas piecos no rīta un, jābrauc uz darbu. Pa ceļam, ik rītu braukdams garām topošajai viesnīcai “ Rīdzene”, nodomājis: “Sasodīts, ka te varētu strādāt!” Un, jā, sapņi piepildās! 27 gadu vecumā šefpavārs sāka strādāt “ Rīdzenē”. Uz šo viesnīcu bieži nācis ēst uzņēmējs, kuram patika kā Lauris gatavoja. Tā pienāca diena, kad uzņēmējs piedāvāja sapulcināt komandu un uzrīkot banketu viņa golfa kluba atklāšanai. Pēc šīs atklāšanas uzņēmējs piedāvāja Laurim veidot kopēju biznesu - tā arī radās slavenais restorāns “36.līnija”. Lauris Aleksejevs uzsver, ka tev var būt jebkāds diploms, vislielākā pavāra cepure, bet, ja tu nevari, tad nevari! Vienkārši vajag strādāt, nevis slinkot! Kopumā lekcijas bija ļoti interesantas, jo bija dažādas personības no dažādām dzīves jomām un stāstīja gan savu pieredzi, gan arī, protams, ieteikumus! Svarīgākais, ko paņemt no šīm lekcijām - lai ko sasniegtu, ir jāizvirza konkrēti mērķi un uz tiem jātiecas un tos jāsasniedz. Jo sapnis paliek tikai neizpildāms sapnis, ja cilvēks pats neko negrib darīt.

 


Elizabete Kate Antone, Vecpiebalgas vidusskola, 11.klase

Šī gada 15.oktobrī es piedalījos pirmo reizi ''Panākumu Universitāte'' piedāvātajā nodarbībā, kuras temats bija - Personības pašpilnveide un attīstību veicinošie faktori.
Mani pirmie iespaidi ir tikai pozitīvi. Aizvadītajā nodarbība pie mums – Panākumu universitātes audzēkņiem – viesojās trīs atraktīvi, zinoši lektori.
 Pirmo lekciju mums vadīja Daina Einberga, kura ir mērķu sasniegšanas eksperte. Viņa piedāvāja mums līdzdarboties: mācīties, domāt un savstarpēji komunicēt, kā arī iedeva daudz vērtīgas lietas, kas nākotnē var ļoti noderēt. Man personīgi visvērtīgākais, ko es ieguvu no šīs lekcijas, ir mērķa sasniegšanas algoritms. Šis algoritms tagad man palīdzēs pēc iespējas labāk un efektīvāk sasniegt savus mērķus. Vēl svarīga lieta, ko lektore Daina mums stāstīja, ir sava laika plānošana, un cik daudz cilvēku to neprot novērtēt. Šī ir ļoti aktuāla tēma gan jauniešiem, gan gados vecākiem cilvēkiem un es domāju, ka lektore daudziem no mums lika aizdomāties, cik daudz laika mēs vienkārši nelietderīgi iztērējam.
 Otro lekciju vadīja 13. saeimas deputāts Artūrs Toms Plešs. Viņš stāstīja savu dzīves stāstu, kā no 10. klases ir tiecies kļūt par tiltu inženieri, cik daudz papildus apguvis fiziku, lai varētu iegūt izglītību un strādāt par šo tiltu inženieri, un visbeidzot, kāpēc šobrīd viņš ir deputāts nevis tiltu inženieris. Man prātā ir palikusi lektora Artūra teiktā frāze - ja vēlies sasniegumus, smags darbs ir neizbēgams. Šis, manuprāt, ir tik ļoti patiesi, jo pats lektors ir pieradījis, ka tā patiešām arī ir, jo tikai ar smagu darbu viņš sasniedza savu mērķi – tiltu inženieris. Lektors ar savu dzīves stāstu iedrošināja mācīties, pilnveidot sevi dažādos papildus izglītojošos kursos, kas noderēs nākotnes profesijas apguvē, un nekad neapstāties pie pirmām grūtībām.
 Trešo lekciju vadīja Latvijā pazīstamais šefpavārs Lauris Aleksejevs. Viņa stāsts bija ļoti personīgs, kas, manuprāt, mums visiem jauniešiem radīja ļoti lielu interesi. Šefpavārs atklāja par savu profesionālo karjeru ļoti daudz interesantas lietas. Kā, piemēram, to, ka viņš sākotnēji ir vēlējies būt mūziķis, tad, nenokārtojis eksāmenus, vēlējies būt par kuģu mehāniķi, bet visbeidzot par pavāru. No lektora Laura lekcijas es ieguvu atziņu, ka visi piedāvājumi ir jāpieņem, jo tikai laiks rādīs visu tālāk notiekošo.
 Man patika ļoti visas lekcijas, katrā ieguvu kaut ko savādāku, bet tā kopējā atziņa varētu būt tāda, ka nevajag baidīties no smaga darba, uzstādīt augstus mērķus un kļūdīties, jo tikai ar lielu darbu nāk skaistas uzvaras.
Esmu priecīga, ka jauniešiem tiek piedāvāta iespēja apgūt papildus zināšanas, ko skolas nevar piedāvāt.

 

Elizabete Vilsone, Druvas vidusskola

Vēl viena lieliska Panākumu Universitātes lekciju diena pavadīta, pārliecinājos par to, ka arī šoreiz un turpmāk bez pārsteigumiem, jaunas informācijas un pieredzes gūšanas šeit noteikti neiztikt.
Kā pirmā lektore uzstājās Daina Einberga – personīgās izaugsmes trenere. D.Einberga ne tikai stāstīja, bet arī ikvienu apmeklētāju aicināja pildīt viņas uzdotos uzdevumus par mērķa sasniegšanu, pierakstīt svarīgāko, tas man šķita ļoti vērtīgi, jo ikviens iesaistījās un iemācījās, kāda ir formula, lai izvirzīto mērķi tiešām sasniegtu un nepazaudētu motivāciju. Man ļoti patika, ka D. Einbergas uzdevumi, ne vien bija interesanti un pamācoši, bet arī lika pārkāpt savai komforta zonai un iepazīt tuvumā sēdošos nepazīstamos cilvēkus. Viss ko es dzirdēju no blakus sēdošas meitenes lekcijas beigās, bija izbrīnīts jautājums:,, Jau DIVAS stundas paskrējušas?? ” Esmu pārliecināta, ka neviens no telpas neaizgāja, bez motivācijas sasniegt savu mērķi.
 Otrs lektors Artūrs Toms Plešs – politiķis. Tik jauns un jau dzīvē ļoti daudz ko sasniedzis, ar smagu darbu panācis dažādu projektu īstenošanu, kas veicina Latvijas attīstību, rūpējas par to, lai Latvija būtu zaļa. Piemērs tam, ka arī tikai pēc augstkolas beigšanas var saprast, ka šī profesija neatbilst Tev, bet Artūrs ir piemērs tam, ka tās nebūt nav beigas, ir arī citas iespējas dzīvē. Artūrs iedeva ļoti labu padomu no savas dzīves, ka lietām vajag tikai pieķerties un tās aizies pašas, attopoties tikai tad, kad darbs būs jau izdarīts, kā arī lika saprast, ka smags darbs ir neizbēgams, lai kaut ko sasniegtu.
 Šoreiz Panākumu Universitātes, kā noslēdzošais lektors bija Lauris Aleksejevs – pavārs, restorāna ''36.līnija'' līdzīpašnieks. ŠĪ lekcija bija tiešam ļoti interesanta, brīvas atmosfēras, humora pilna. L. Aleksejevs izstāstīja savu dzīvesstāstu, kā nonācis līdz pavāra profesijai, pa vidam izmēģinot arī mūziķa un kuģa mehāniķa darbu. Mums bija iespēja uzzināt vairāk par šo darbu, kā pārsteidzošus faktus par Lauri, kā piemēram, to ka, lai arī Lauris ir pavārs viņa viens no mīļākajiem ēdieniem ir pelmeņi. Lauris pastāstīja daudz ieteikumus, savas savulaik pieļautās kļūdas virtuvē no kurām mēs mācijāmies, kā arī vienkāršas, bet restorāna cienīgas receptes, pamanīju, ka lielākā daļa šīs receptes pierakstīja. Tik aizraujošā lekcijā neiztikt arī bez atziņām, viena no tām ir tāda, ka ir jādara tas, kas tiešam patīk, nedrīks čīkstēt un ir jāstrāda tieši vēl vairāk!

 

Estere Vīksne

15.oktobrī noslēdzās otrā 2019./2020. gada Panākumu Universitātes nodarbība. Šoreiz publika bija ļoti atvērta un aktīva, iesaistoties lektoru uzdevumos un uzdodot jautājumus.
 Daina Einberga, individuālās izaugsmes koučs, trenere un mentore, kā arī motivācijas programmu autore, uzstājās kā pirmā lektore. Daina uzdeva publikai pildīt dažāda veida uzdevumus. Lekcijas gaitā katrs iepazinās ar vismaz 3 jauniem PU dalībniekiem, kā arī izveidoja plānu, lai sasniegtu kādu mērķi. Dainai, manuprāt, izdevās ļoti motivēt jauniešus augstu sasniegumu un mērķu sasniegšanā, kā arī mazāk pavadīt laiku nevajadzīgās darbībās, jo tās nepaplašina izaugsmi.
 Kā otrais lektors uzstājās 13. Saeimas deputāts, VARAM parlamentārais sekretārs, vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs. Deputāts sniedza interesantu un plašu informāciju par to, kā viņš ir nonācis Saeimā, kādas ir bijušas viņa grūtības, kur viņš ir maldījies. Lekcijas noslēgumā zālē esošie jaunieši uzdeva jautājumus. Bija patīkami dzirdēt un redzēt, cik ļoti publika bija aktīva un uzdeva ļoti daudz dažādus jautājumus.
 Noslēdzošais lektors bija restorāna “36.līnija” īpašnieks un šefpavārs Lauris Aleksejevs. Lauris pavāra profesijā ir jau 28 gadus, šefpavāram ir ļoti liela un dažāda dzīves pieredze. Viņš ir strādājis ļoti daudz darba vietās, piemēram, restorānā “Vincents”, konditorejas ceha nodaļā, dažādās kafejnīcās, kā arī pavārs uz kuģa. Pavārs atklāja, ka ir gatavojis ēdienu Angelai Merkelei.
Kopumā visas lekcijas bija ļoti iedvesmojošas un interesantas, kā arī publiku izdevās aktīvi iesaistīt.            Man visvairāk uzrunāja Toma lekcija, jo viņš ļoti daudz izglītojās, mācījās un veltīja laiku, lai nonāktu vienā profesijā, bet, to iepazīstot realitātē, viņa sapnis sabruka. Toms nepadevās un nenolaida rokas. Tagad viņš strādā pavisam citā profesijā, kas viņam patīk.

 

Lelde Pitjukeviča

Otrā ,,Panākumu universitātes’’ lekcija bija veltīta personības pašpilnveidei un attīstību veicinošiem faktoriem. Tādu, kā noskaidrojām, ir ne mazums, un katrs no tiem atstāj savu ietekmi uz mūsu personīgo un profesionālo dzīvi.
 Daina Einberga, individuālais izaugsmes koučs, eksperte mērķu sasniegšanā, sāka ar atgādinājumu par laika vērtību. Mums visiem dienā ir dots vienāds stundu skaits, tomēr veids, kā mēs tās iztērējam, ir individuāls. Praksē izveidojām sava laika patēriņa pārskatu, pēc kura izvērtējām, vai tajā ir balanss starp miegu, darbu un brīvo laiku. Prātā izsvērām, kuram no šiem svaru kausiem pievienotu vēl papildus stundu dienā, ja būtu tāda iespēja. D. Einberga vienlaikus lika padomāt par mērķiem; to uzstādīšana arī ir cieši saistīta ar laika plānošanu. Viņa izšķīra divu veidu mērķus: ilgtermiņa, kas iekļauj sevī izglītības un karjeras izvēli, kā arī personīgos un sociālos mērķus, ko paredzi sasniegt ilgākā laikā posmā, un īstermiņa, kas ir specifiskāki uzdevumi, kas veicami pašreiz vai arī tuvākajā laikā, un tieši ar tiem mēs darbojāmies. Uz atsevišķas lapas izveidojām 8 sadaļu tabulu - ģimene, veselība, brīvais laiks, sabiedrība, finanses, personālā izaugsme, pašattīstība un garīgums-, kur katrai sadaļai pierakstījām klāt vismaz divus mērķus, ko vēlamies īstenot līdz šī gada beigām. Rezultātus apspriedām ar blakussēdošajiem, tā veicinot jaunu kontaktu iegūšanu. Piekrītu Einbergas uzskatam, ka sarunas par nākotni ir dziļākas un emocionāli piesaistošākas, nekā sarunas, piem., par laikapstākļiem, caur tām var labāk iepazīt personu.
 Ar jautājumu un atbilžu palīdzību iepazinām 13. Saeimas deputātu Artūru Tomu Plešu. Viņa pārliecība ir, ka ceļu var sākt arī bez mērķa, ka nepārtraukta kustība un pašaktivitāte likumsakarīgi novedīs pie tā. Un tas savukārt sasaucas ar Laura Aleksejava, "36. līnija" šefpavāra un līdzīpašnieka, stāstu par to, kā viņš nonāca tur, kur nonāca. Neapšaubāmi ,,Būs jātiekas ar lauvu’’, un katram tā lauva izskatīsies citādākā veidolā, taču, ja mēs vēlamies būt savas dzīves saimnieki, būs jāuzņemas atbildība. Reizēm, kā teica A. T. Plešs, tieši caur problēmām atklāsies lielākās dzīves perspektīvas.

 

Nīcas vidusskola, 11.klase, Krista Otaņķe

15. oktobrī 2.reizi šogad Panākumu universitāte pulcē visdažādāko profesiju pārstāvju lektorus.
Kā 1. Uzstājās Daina Einberga, kura ir izaugsmes koučš. Daina padalījās ar veiksmes formulu proti - Veiksme = Laime+ Veselība + Bagātība (arī garīgā). Ar lektores palīdzību katrs izvērtēja savas dienas 24 stundu no dienas. Vai tās pavada lietderīgi, vai nelietderīgi. Daina lika aizdomāties par katra dzīves jēgu. Praktiskā darbībā katrs izveidoja mērķu karti, kā arī algoritmu, kā katru mērķi piepildīt. Galvenais ir nekad neko neatlikt, jādara ir uzreiz. Lektore ne vienu reizi vien lika jauniešiem izkustēties, meklēt nepazīstamus sarunu biedrus, konkrētiem uzdevumiem, kas raisīja pozitīvas emocijas.

Savukārt Toms Plešs, 13. Saeimas deputāts un “ Attīstībai / Par!” frakcijas vadītāja vietnieks uzsvēra, ka panākumu atslēga ir mēģināt, mēģināt un vēlreiz mēģināt līdz izdodās. Viņš ieteica jauniešiem nekad nebaidīties no smagiem lēmumiem, kā arī pauda par to, ka jebkuru nodarbi vairāk darot, vairāk to var iemīlēt. Deputāts harmoniskā diskusijā ar auditoriju atbildēja arī uz politiskiem jautājumiem.

 Uz jautras nots, humora pilno pēdējo dienas lekciju novadīja šefpavārs un restorāna “36 līnija” īpašnieks Lauris Aleksejevs. Viņš pastāstīja par savu pavāra karjeru, projektiem, kuros ir iesaistījīes. Pavārs mudināja jauniešus neskatīties uz citiem, bet skatīties, kā iet pašam. Lektors uzsvēra arī to, ka jauniešiem ir jāiztrakojās jaunībā. Kā nekā dzīve ir jābauda pilnvērtīgi. Pavārs padalījās arī ar savām mīļākajām, amizantākajām receptēm, kā arī ar sliktākajām kombinācijām, ko pielietot virtuvē.

 

Megija Švekle

Gribēt, izvirzīt, darīt un sasniegt!
Oho, dzirdēju, ka auditorijā bijām nu jau 600 skolēnu, kas šķiet ievērojami liels skaits! Šis ir iemesls, kāpēc vienmēr ieņemu vietas auditorijas beigās, lai novērotu, cik daudz un dažādi esam, kas ar aizrautību klausās, kas vēl nedaudz aizmidzis un kas aizņemts ar nepārtrauktu dzirdētā pierakstīšanu. Starpcitu šoreiz daudz rakstījām un cītīgi diskutējām , jo, re, izstrādājām savu nākotnes plānu, mērķu realizēšanas ceļvedi.
15. oktobra nodarbības tēma bija ‘’Personības pašpilnveide un attīstību veidojošie faktori.’’ Piekritīsiet, ka skan sarežģīti, taču mēs, Panākumu Universitātes dalībnieki kopā ar 3 ļoti mērķtiecīgām personībām, kas pie mums viesojās, tikām ar to galā. Tikāmies ar:

• Individuālās izaugsmes treneri un mentori, kā arī motivācijas programmu autori Dainu Einbergu, kas katru no mums neatlaidīgi motivēja un deva padomus par laika plānošanu, veiksmes veidošanu un prioritāšu izvirzīšanu. Aizdomājušies, taču gatavi rīkoties, mēs katrs veidojām savu mērķu plānu, taču ar vienu noteikumu – mēs visi rīkosimies, lai šos mērķus pārvērstu realitātē! Patiesa iedvesmas deva!

• 13. Saeimas deputāts, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, kas stāstīja par savu pieredzi panākumu sasniegšanā, uzsverot, ka ir nepārtraukti jārīkojas, jābūt mērķtiecīgiem. Taču tas nebija viss, jo nodarbību deputāta kungs noslēdza ar kopīgu diskusiju, kur jaunieši uzdeva jautājumus par aktuālām tēmām un ne tikai.

• Ar īpaši skaļām ovācijām tika uzņemts 3. viesis - restorāna ‘’36.līnija’’ šefpavārs un līdzīpašnieks Lauris Aleksejevs. Lauris savukārt ar stāstiem no piedzīvotā pārliecināja, ka, ja ko ļoti grib, tad visu var sasniegt. Vienmēr nozīmīgi ir uzdrīkstēties lūgt palīdzību no labākajiem.

Šī nodarbība manī vēl vairāk nostiprināja apziņu, ka, lai sasniegtu iecerēto, ir nepārtraukti jādara. Darbība un, protams, liela vēlme, ko paveikt, ir galvenie dzinējspēki. Mācības, ko sniedz katrs no viesiem, pārliecina mani un liek uzdrīkstēties, kas ir ļoti svarīgi šajā vecumā, kad viss apkārt esošais ir ‘’jāizgaršo’’.

Paldies Panākumu Universitātei par iespēju!


Daniela Brenča

Šonedēļ pagāja otrā “PU” lekcija, kura patika un iedvesmoja mani uz tālākiem mērķiem vēl vairāk. Šīs lekcijas tēma bija “Personības pašpilnveide un attīstību veicinoši faktori” un tajā mums bija iespēja iedziļināties ar 3 izcilu pasniedzēju palīdzību.

Divas pirmās stundas Daina Einberga - eksperte mērķu sasniegšanā, metodikas “Резиновое время” autore un individuālas izaugsmes koučs, palīdzēja mums noskaidrot un saprast, kas tomēr nepieciešams, lai cilvēks būtu patiešām laimīgs. Veiksmes formula= L+V+B! Tā sastāv no 3 sastāvdaļām: 

1. Laime
2. Veselība
3. Bagātība

Un tas viss ir saistīts... Ja cilvēkam nav laimes, tad nav arī veselības, ja nav veselības, tad nevar arī būt bagātam! Pēc tam Daina mums uzdeva nepieciešamos jautājumus, saistītas ar mērķiem, tos sasniegšanu, lai mēs uz tiem godīgi atbildētu, saprastu savu dzīves mērķi un dzīvotu pilnvērtīgi. Bet kā izrādījās, ne visi var atbildēt uz šo jautājumu, tāpēc viņa deva praktiskus uzdevumus, kas palīdzēja mums saprast un izvēlēties savus dzīves mērķus. Piemērām, ja nevari atbildēt sev uz to “Kādēļ es dzīvoju?” , tad atbildi uz jautājumu ”Ko es vēlētos pēc sevis atstāt?” un atbilde parādīsies pati no sevis. Ko es daru jau šodien, lai dzīvi nodzīvotu uz visiem 100%? Izrādās, mēs tērējam laiku nesvarīgām lietām, uz kaut ko, kas nepalīdz virzīties uz priekšu un bieži kaut ko vienkārši atliekam, to, kas būtu pirmā kustība, lai sasniegtu mērķi. Tāpēc var teikt tā - “Veiksmīgie negaida, tie dara soli uz priekšu!” . Bet kā teica Artūrs Toms Plešs, 13. saemas deputāts, VARAM parlamentārais sekretārs, “ Jābūt arī motivācijai!”. Bet motivācija nerodās tāpat vien, tā rodas strādājot, kaut ko darot - “Do something principal”, sāc kaut ko bez konkrētas motivācijas. Un viņa versija ir tāda: lai tiktu pie sasniegumiem jābūt motivācijai, smagam darbam, kā arī neizvairīšanas no problēmām un es pilnīgi piekrītu Artūram Tomam, jo šī problēma mūsdienās ir ļoti aktuāla.
 Bet lekcijas pēdējā stundā ar savu pieredzi dalījās ševpavārs, Lauris Alekseevs. Viņš iemācīja mums, ka nav jābaidās no grūtībam, bet vienkārši jāmācās, jāiegūst piredze un tiekties pēc sava mērķa!