Pavasara panākumu sesija 2011

No rīta jaunieši apmeklēja vairākus Latvijas uzņēmumus, lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu konkurētspēju un attīstības iespējām.
Paldies programmai draudzīgajiem uzņēmumiem: Dailes teātrim, Latvijas Nacionālajai operai, Latvenergo, Swedbank, Rīgas Viļņiem, Mūsa Motors, Ekonomikas augstskolai un Latvijas Radio 2.

Pēc uzņēmuma apmeklējuma, visi jaunieši pulcējās BA Turība, lai turpinātu sesiju, noklausoties divas lieliskas lekcijas-diskusijas.
Pasākumu ar uzmundrinošiem vārdiem atklāja Rīgas Tālmācības vidusskolas direktore Ilze Kalniņa. Uzmundrināt jauniešus bija uzņēmies jau par neatņemamu Panākumu Universitātes pasākumu sastāvdaļu kļuvušais Rūdolfs!

Dienas galvenā tēma bija "Darba devēja un darba ņēmēja prasības un gaidas", tāpēc lektori pievērsās tam, kas jāņem vērā, veidojot karjeru uzņēmumā.

Edgars Mucenieks "Kāpēc kaķis vienmēr nokrīt uz visām četrām kājām?".
Lektors stāstīja par 4 ķepām, kas ir veiksmes pamatā: 1) nevajag sevi ierobežot (likumi, normas, rāmji utt.); 2) būt unikālam (atrast sevī tās īpašības, dotumus, kas padara īpašāku citu starpā); 3) mācīties (gūt jaunas zināšanas, meklēt informāciju); 4) veidot raksturu (sadarboties ar citiem, nevis meklēt izdevīgumu tikai sev).
Lektors lika aizdomāties par lietām, kurās esam veiksmīgi un neveiksmīgi, lai nākotnē varētu attīstīt vēl vairāk savas spējas, prasmes un labot tās lietas, kurās neesam izcili.
E. Mucenieks iesaka izvērtēt, kas katram šķiet būtisks un veltīt savu laiku tikai tām lietām, jo laiks ir dārgākā lieta, kas mums ir.

Starplaikā, jauniešus apciemoja BA Turība pārstāve Ieva Melbārde, lai nodemonstrētu jaunāko augstskolas video materiālu. Pēc tā sekoja jautājumi par redzēto, uz kuriem sniedzot pareizas atbildes, jaunieši varēja saņemt jaukas dāvaniņas no mūsu sadarbības partneriem.

Aleksis Daume "Vinnija Pūka sindroms".
Šo lektoru jaunieši bija iepazinuši jau iepriekšējās Panākumu Universitātes aktivitātēs, tāpēc sagaidīja īpaši silti.
Šoreiz lektors ieradās ar atziņām un praktiskiem uzdevumiem, kuru būtība bija iemācīt jauniešus mīlēt citus cilvēkus, kā arī kļūt skaistiem no iekšpuses.
Cilvēkiem ir tendence veidot priekšstatu par citiem, pirms cilvēki ir iepazīti un tāpēc cilvēki bieži kļūdās. Praktiskie uzdevumi palīdzēja iepazīt sevi un citus.
Vēl lektors pievērsās tēmai - mīlestība, salīdzinot kā tā tiek uztverta rietumos, kā austrumos. Mīlēt nozīmē ieguldīt! Rietumos raksturīgi ir dot un prasīt pretī to pašu, lai gan vajadzētu valdīt beznosacījumu mīlestībai. Tas pats attiecas uz jebkuru citu sfēru, piemēram, darbu. Cilvēks var darīt tikai to, ko no viņa prasa vai brīvprātīgi pieteikties darīt vairāk. Ar šādu attieksmi paaugstinājums amatā vai algas pielikums nāks pats no sevis, jo tiks novērtēta cilvēka atdeve un attieksme.
Veidojot attiecības ar cilvēkiem, būtiski ir būt ar viņiem uz viena viļņa. Lai tas būtu iespējams, jāseko līdzi savai ķermeņa valodai, balss tembram, tēmām, par ko tiek runāts u.c. Visveiksmīgākā komunikācija veidojas starp tiem cilvēkiem, kas ir līdzīgi, vai spēj pa 50% pielīdzināties otram.

Pēc garajām lekcijām, jauniešus izklaidēja DJ Kārlis, radot konferenču zālē mūzikas kluba atmosfēru!

Uz tikšanos nākamajā pasākumā - konkursā, kas notiks 8. aprīlī!