Lekcija: Patiesība par žurku karaļiem

Rīgā pulcējās ap 80 jauniešu no dažādām Latvijas skolām, lai noklausītos Nordic Training International biznesa trenera un vienkārši lieliska, radoša un pieredzes bagāta cilvēka - Alekša Daumes lekciju "Patiesība par žurku karaļiem".

Jaunieši varēja iegūt dzīvē noderīgu informāciju, kā arī piedalīties radošās aktivitātēs, nostiprinot dzirdētās gudrības praksē.
Lektors ar jauniešiem diskutēja par to, kā atklāt un attīstīt dabas dotības jeb talantus. Liels uzsvars tika likts uz pašapziņas loma talanta izkopšanā.

Daži no Alekša Daumes domugraudiem:

- Tiklīdz Tu sāc runāt par savu sapni, Tu sper 1 soli tam pretī, bet sapnis sper 10 soļus pretī Tev.
Morāle - sapņus nevajag paturēt sevī, jo tikai pārrunājot lietas, tās materializējas dzīvē.

- Jebkurš, kas var izaudzēt kaktusu, var būt vadītājs!
Par vadītāja potenciālu liecina spēja uzņemties par kādu/kaut ko atbildību - kaut tas būtu tāds augs kā kaktuss.

- Visas lietas, kas notiek ap Tevi, ir Tava izvēle.

- Ar ko atšķiras gudrs cilvēks no zinoša cilvēka? Kad zinošais iekrīt bedrē, viņš izdomā kā sapīt saknes, izveidot trepes un izkļūt no bedres laukā. Gudrais vienkārši apiet bedres.

- Apdomā, kam Tu lūdz padomu. Ja vēlies būt eksperts finanšu lietās, nemeklē padomu pie tā, kas paņēmis neskaitāmi daudz hipotekāros kredītus un nespēj tos atdot.

- Ja Tu esi pieņēmis lēmumu, tātad Tu uzņemies 100% atbildību.
Tu nevari uzņemties atbildību tikai par 40%. Tu nevari kādu vainot, ja kāds piedāvā Tev izmēģināt narkotikas un Tu kļūsti atkarīgs, jo gala lēmumu tomēr pieņem Tu.

- Tavs pašvērtējums ir TAS, ko Tu domā par sevi.

- Tāds tādu atrod. Ja divi nelaimīgie atrod viens otru, viņu nelaime ir desmitkārtīga.

Kamēr skolēni klausījās A. Daumes lekciju, skolotājiem bija iespēja piedalīties lekcijā-diskusijā „Pārliecinātas personības mērķtiecīgi sasniegts rezultāts”, kuru vadīja AS „Latvijas Pasts” personāldaļas apmācību vadītājs Mg. paed. Aivis Kārkliņš.