Lekcija: Motīvs un motivācija

Uz pirmo Panākumu Universitātes lekciju pulcējās jaunieši no Olaines, Skrīveriem, Zaķumuižas, Bauskas un citām Latvijas skolām.

Jaunieši bija ieradušies, lai kopā ar lektoru - plaša profila speciālistu Aigaru Plotkānu, kuram ir pieredze dažādās jomās, tai skaitā ekonomikā, mārketingā, pedagoģijā u.c. definētu savu vērtību skalu un izvērtētu, kāda nozīme ikviena skalā ir, piemēram, naudai? Vai daudz naudas garantē laimīgu dzīvi? Kas ir laime? Un kā apvienot šīs vērtības, lai dzīve būtu pilnvērtīga.

Tika runāts arī par to, kā apzināties savas vēlmes un vajadzības. Ar ko atšķiras motīvs un motivācija? Kā motivēt sevi un citus?

Paralēli skolēnu lekcijai notika arī pedagogu lekcija. Latvijas skolu skolotājiem bija iespēja noklausīties lekciju "Personības konkurētspēja kā jauns jēdziens mūsdienu pedagoģijā un izglītībā", kuru vadīja Dr.paed., asoc. profesore Irēna Katane.