Lekcija: Augsne pilnvērtīgai dzīvei

Jauniešiem un skolotājiem bija iespēja satikt latviešu estrādes dīvu Olgu Rajecku, kas pazīstama galvenokārt, pateicoties dalībai grupās "Eolika" un "Turaidas roze", savai veiksmīgajai solodarbībai un unikālajai balsij.

Dziedātāja tika sagaidīta ar grupas "Eolika" dziesmu "Pasaule, pasaulīt", kuru izpildīja Panākumu Universitātes dalībnieces no Skrīveriem un Zaķumuižas, piedziedot arī citiem programmas dalībniekiem.
Dziesmas laikā mūsu viešņu iepriecināja puiši, pasniedzot ziedus un liekot justies viņai īpaši gaidītai.

Dziedātāja labprāt dalījās savā veiksmes stāstā. Viņas dzīve bijusi pilna dažādu izaicinājumu, kas visi prasījuši daudz darba ar sevi un jaunā apgūšanu. Tomēr dziedātāja ir spējusi pašmācības ceļā apgūt nepieciešamās zināšanas, lai šodien varētu stāvēt mums pretī un dalīties savā pieredzē.

Olgas Rajeckas vienīgais ieteikums bija katram saprast, ko īsti vēlas darīt un tad arī viss izdosies! Viņas lielākā vēlme bija dziedāt un tieši ar to viņa ir saistījusi visu savu dzīvi un ar lieliem panākumiem.

Tam, kā izvirzīt un sasniegt savus mērķus, vairāk pievērsās otrs lektors - Aivis Kārkliņš, kas ir psihologs un apmācību vadītājs.

Lektors runāja par vērtībām, uzsverot to, ka veiksmīgi iespējams realizēt tikai tos mērķus un uzdevumus, kas saskan ar savām vērtībām. Lektors akcentēja arī to, ka pastāv lielas paaudžu atšķirības un pusaudžiem vērtību sistēma var atšķirties no vecāku vērtību sistēmas, kas bieži arī rada konfliktus. Bet tas nenozīmē, ka šīs vērtības būtu nepareizas.

Lektors uzsvēra, ka bieži cilvēki nolaiž rokas, pat neko neuzsākot, bet būtiska ir rīcība! Jāatmet bailes no neveiksmes, bailes par to, ko domās citi un jārīkojas.

Cilvēks sevi un citus novērtē pēc vairākiem kritērijiem. Svarīgi ir saprast, kas tieši ir tas, kas sevī nepatīk - vai tas būtu kaut kas izskatā, vai intelektuālā ziņā un atrast veidus, kā to novērst, piemēram, mainot ģērbšanās stilu vai frizūru, apmeklējot kursus vai lasot grāmatas. Būtiski ir pacelt pašvērtējumu savās acīs, jo, ja tu patiksi sev, tu patiksi arī citiem. Un šādam cilvēkam būs vieglāk sasniegt savus mērķus.

Šoreiz jauniešiem un skolotājiem bija lieliska iespēja apmeklēt jaunizveidoto Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatoru.

Tā vadītāja Ieva Melbārde jauniešiem izrādīja jaunās telpas un pastāstīja par studentu iespējām.

Galvenā Biznesa inkubatora ideja ir nodrošināt ar telpām, tehnisko aprīkojumu, konsultācijām biznesa attīstības, finansēšanas un organizēšanas jautājumos tos, kas ir gatavi riskēt un sākt savu biznesu, bet galvenais – kuriem ir jaunas, inovatīvas un saistošas idejas.

Atgādinām, ka konkursam iesūtīt savus materiālus varat līdz 22.martam!