Lekcija: Pašam sava biznesa rokasgrāmata. Kā sākt?

Jauniešus uzrunāja uzņēmēja Aiva Vīksna, kas ir biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja, izdevniecības Lietišķās informācijas dienests dibinātāja, kā arī daudzu citu biznesa projektu izveidotāja un virzītāja. Biznesa vidē uzņēmēja darbojas jau vairāk nekā 15 gadus.

Uzņēmēja iepazīstināja jauniešus ar būtiskām detaļām/lietām, kam būtu jāpievēršs uzmanību, dibinot un vadot savu biznesu. Piemēram, akcentēja, cik būtiski ir izvērtēt sava biznesa idejas unikalitāti un to, ar ko plānotais bizness atšķirsies no citiem esošajiem piedāvājumiem. Tika analizēti arī citi būtiski termini - līderis, komanda, motivācija u.c.

Otrs lektors bija jau Panākumu sesijā iepazītais Aigars Plotkāns - plaša profila speciālists, kas īpaši specializējies finansēs un mārketingā.

Šoreiz lektors filozofēja par "reālo nerealitāti", liekot aizdomāties par medijos publicētās informācijas patiesumu. Viņš vērtēja pasaules miljonāru un miljardieru dzīvesveidu un sprieda, vai viss ir tā, kā izskatās. Vai cilvēki, kuriem ir daudz naudas, ir laimīgāki par tiem, kuriem tās nav?
Lektors aicināja rūpīgi izanalizēt informāciju, ko saņemam un akli neticēt visam, ko redz un dzird.